Sık Sorulan Sorular

 • Sık Sorulan Sorular

 • Yardım Gerekiyor Mu?

 • Patent Nedir ? Tarifname Nedir?

  Patent, buluş yapan kişinin, buluş üzerindeki, satma, kullanma, devretme gibi tüm haklarının sadece buluş yapan kişiye ait olduğunu gösteren belgedir. Patent sahibinin izni olmadan, patente konu olan nesne üzerinde hiçbir işlem yapılamaz.

  Tarifname, patente konu olan buluşu, tüm detaylarına kadar anlatan bir belgedir. Tarifname belgesinin hazırlanması çok önemlidir. Ne kadar detaylı ve buluşun farklılıklarını ortaya koyacak şekilde hazırlanırsa, patent alma olasılığınız o kadar artacaktır.

  Semantik Dil Hizmetleri olarak, tarifname çevirilerine yüksek derecede önem gösteririz. Biliriz ki, yapacağımız en ufak hatanın sizin patent almanızı olumsuz etkileyecektir. İşte bu yüzden tarifname çevirilerinde, alanında uzman ve yeminli tercümanlarla çalışmaktayız. Böylece buluşunuz güvence altına alınır.

  Tarifname Çevirisi Ücreti Ne Kadardır ?

  Tarifname Çevirilerinde, öncelikle iletilen belgelerin karakter sayımı yapılarak maliyet bu çerçevede belirlenir.

  Bizimle iletişime geçerek gizlilik sözleşmesi kapsamında belgenizin çeviri maliyetini öğrenebilirsiniz.

  Tarifnamede Çevirisini Kimler Yapıyor?

  Tarifnameye konu teknik alanda uzman ve aynı zamanda hem kaynak hem de hedef dilde çeviri yetkinliğine sahip; patent tarifname şekli özelliklerine de hakim çevirmenler tarafından yapılmaktadır.

 • Bize Ulaşın


  Bu sayfada kafanızdaki sorulara cevap bulamadıysanız, iletişim sayfasından bize ulaşarak sorularınızı sorun. Memnuniyetle cevaplayacağız.